Hall of Fame

Inducted – 2020

Tom McLaughlin – Missoula

Cary Shulund – Missoula

Tony Lubke – Missoula

Inducted – 2019

Terry Pearsall – Great Falls

Don White – Great Falls

Bob Helmer – Great Falls

Bob Aleksinski – Great Falls

Inducted – 2018

Doris Kimmerle – Great Falls

Don White – Great Falls

Bob Helmer – Great Falls

Bob Aleksinski – Great Falls

Inducted – 2017

Dave Winslow – Billings

Della Johnson – Great Falls

Keith Loran – Billings

Ron Vandevanter – Columbia Falls

Inducted – 2016

Albert Pearsall – Great Falls

Corey Wagner – Kalispell

Doreen Nyby – Belgrade

Ginger Ward – Thompson Falls

Inducted – 2015

*Mary Reuter – Great Falls

John Brodersen – Helena

Sandra True (Pioneer) – Thompson Falls

Inducted – 2014

Bill Edwards – Anaconda

Steve Martin – Great Falls

Inducted – 2013

Mark Hodges – Butte

Rodney J Lee – Livingston

Inducted – 2012

Elaine Wilkinson – Whitehall

Fred Sadler – Great Falls

Guy Rolison – Laurel

Inducted – 2011

*Butch Schultz (Pioneer) – Bozeman

Dave Sears – Missoula

Thomas C Simkins, Jr – Anaconda

Inducted – 2010

*Curt Backa – Great Falls

Donald Smith – Bozeman

Ruth A Sprankel – Billings

William ‘Bill’ Bighaus – Billings

Inducted – 2009

Dolores Atchison – Butte

Robert & Alice Nash (Pioneer) – Thompson Falls

Sandi Beaudette – Anaconda

Inducted – 2008

*Jack Schulte (Pioneer) – Anaconda

Frankie Jansma – Laurel

Jane Crowder – Billings

Joe Pirami – Billings

Inducted – 2007

*Gary Gerhardt – Bozeman

*Jess Monger (Pioneer) – Roundup

Les Comer – Bozeman

Inducted – 2006

*Frank Johns (Pioneer) – Butte

*Harry L Shaffer – Butte

Don Jordan – Great Falls

Izzy Kadrmas – Livingston

Mel Willey – Great Falls

Robert Shaw – Whitehall

Roz Gallup – Billings

Inducted – 2005

*Dave Benefield – Libby

*Harold Jones (Pioneer) – Billings

Gregory F Waldon – Manhattan

Jim Kernaghn – Great Falls

Inducted – 2004

*Bev Moore – Helena

*John Shuster Jurish Sr (Pioneer) – Anaconda

*Roy Diaz – Great Falls

Bruce Steffani – Great Falls

Frank Pratt – Billings

Julie Redfern – Billings

Ken Larson – Great Falls

Laurel Walker – Rudyard

Inducted – 2003

*Fred Phippen (Pioneer) – Butte

Cliff Johnson – Anaconda

Guy Wall – Dillon

Myron Lehnen – Billings

Sharon Munsinger – Malta

Steve Lyczewski – Great Falls

Inducted – 2002

*Edward A Campbell – Billings

*James W Roberts – Libby

*Jim Jensen (Pioneer) – Roundup

*Ronald C Knuckey – Butte

Bert Lee – Miles City

Inducted – 2001

*Jack Rosenberg Sr (Pioneer) – Butte

Duane Strohmayer – Miles City

Marian Campbell – Helena

Talbert Bryan – Great Falls

Inducted – 2000

*Herbert P Hruska (Pioneer)

*William L Davis – Bozeman

John Hall – Butte

Leland Hodges – Bigfork

Patricia Brown Simmons – Billings

Pedro R Hernandez – Billings